Košice ožijú kultúrnym online festivalom, vystúpi aj kardinál Müller

TK KBS, vbo, ml; pz | 21. 11. 2020 10:10Košice 21. novembra (TK KBS) Predadventný čas už tradične prežívajú Košice aj prostredníctvom kultúrno-akademického festivalu o vzťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti Košické Hanusove Dni. Ide o “východniarsku” verziu známeho mestského festivalu Hanusove Dni. Hoci toto obdobie festivalom veľmi nepraje, organizátori sa rozhodli nerezignovať a pripravili víkendový online festival o Bohu, živote, vesmíre a vôbec. Pretože čas adventu nás pozýva k stíšeniu a zamysleniu sa nad veľkými otázkami.

Hostia z Nemecka či z Ameriky

“Najvýznamnejším hosťom festivalu bude emeritný prefekt Kongregácie pre náuku viery nemecký kardinál Gerhard Müller, Vladimír Krčméry predstaví svoju najnovšiu knihu od vydavateľstva Postoj a so šéfredaktorom The Catholic Thing a prezidentom Faith & Reason Institute R obertom Royalom rozanalyzujeme výsledky amerických volieb,” uviedol Juraj Šúst, riaditeľ festivalu a predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa. “Festival neobíde najpálčivejšie výzvy dnešného kresťanského, politického i kultúrneho sveta ale zároveň prinesie aj inšpiratívnych hostí z východnej časti Slovenska,” hovorí jeden z dramaturgov festivalu Michal Čop.

“A hoci sa s väčšinou hostí budeme spájať online, túžili sme, aby mali KHD svoju identitu, preto budeme streamovať podujatia zo štúdia v Košiciach. Takto sa na príprave festivalu môže podieľať priamo košická komunita Spoločenstva Ladislava Hanusa a produkčne ho zabezpečovať košická firma. Aj v tomto období vnímame podporu regiónu ako kľúčovú,” za organizátorov ho dopĺňa košičanka Veronika Bočkayová.

Diváci sa teda môžu tešiť na dva dni plné diskusií a prednášok na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Všetky informácie o festivale môžu záujemcovia nájsť na oficiálnej stránke podujatia ako aj na Facebooku Košických Hanusovych dní. Hoci budú všetky podujatia, vďaka partnerom festivalu, poskytnuté divákom zdarma, organizátori vyzývajú k podpore aj divákov. Organizátorov a dielo môžu podporiť napr. kúpou dobrovoľného virtuálneho lístku .

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa , ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 18 rokov sa usilujeme spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

Podujatie bude organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Košického samosprávneho kraja, Mesta Košice, Rádu premonštrátov, Dominikánskeho konventu a mnohých ďalších.

TK KBS informovala Veronika Bočkayová
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021