Kňaz z Košickej eparchie vystúpil v diskusii spoločenstva v Londýne

TK KBS, tske, mha, ml; pz | 18. 11. 2020 12:52Košice 18. november (TSKE) V pondelok večer 16. novembra sa v rámci Univerzitného katolíckeho spoločenstva pri UCL univerzite v Londýne uskutočnila online panelová diskusia na tému: Rôznorodosť kresťanskej viery a východné kresťanské cirkvi. Predstavené boli katolícke, ako aj ortodoxné cirkvi.

Za ortodoxné spoločenstvá boli prítomní dvaja reprezentanti, Morkos Fakhry, koptský ortodoxný kňaz pôsobiaci v Oxforde a Anastasiia Rudkovska, rusko-ortodoxná Ukrajinka študujúca v Londýne. Cirkvi východného obradu zjednotené s Rímom, ako aj slovenskú Gréckokatolícku cirkev reprezentoval kňaz Košickej eparchie Miroslav Házy.

Diskusia bola sprevádzaná prezentáciou obohatenou fotografiami a videami, ktorú navrhli a spoločne spracovali všetci rečníci večera. Počas prezentácie otec Miroslav povzbudil všetkých záujemcov o byzantskú liturgiu, aby navštívili slovenské gréckokatolícke spoločenstvo v Londýne. Na záver diskusie mohli účastníci klásť otázky.

Táto online udalosť trvala viac ako dve hodiny a zúčastnilo sa jej približne dvadsať poslucháčov. Väčšinu tvorili zahraniční študenti, ktorí boli z rôznych fakúlt UCL v Londýne, pochádzali z rôznych krajín sveta (Irak, Ukrajina, Maďarsko, Česko či Španielsko) a boli členmi rôznych katolíckych či ortodoxných cirkví.

Zdroj: TSKE / Miroslav Házy[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021