Opus Dei chystá v Ríme diakonskú vysviacku, príjme ju i jeden Slovák

TK KBS, ode, ml; pz | 18. 11. 2020 11:00Rím 18. novembra (TK KBS) Prelatúra Opus Dei chystá v sobotu 21. novembra v Ríme diakonskú vysviacku. Medzi kandidátmi bude aj jeden Slovák - Branislav Borovský.

Sekretár Pápežskej rady pre výklad legislatívnych testov Mons. Juan Ignacio Arrieta udelí diakonskú vysviacku 27 kandidátom Opus Dei, ktorí pochádzajú z Nemecka, Rumunska, Brazílie, Kanady, Anglicka, Pobrežia Slonoviny, Slovenska, Španielska, Japonska, Kene, Mexika, Litvy, Nigérie a Peru. Obrad bude o 16.30 v kostole Našej Pani Anjelov, ktorý sa nachádza v Rímskom Kolégiu Svätého kríža, medzinárodnom seminári Prelatúry Opus Dei v Ríme. Kvôli pandémii sa bude konať v kostole mezdinárodného seminára Prelatúry v Ríme iba za účasti tých, ktorí v ňom bývajú. Sledovať sa dá TU.

Opus Dei pôsobí na Slovensku najmä v hlavnom meste, no svoju činnosť pre mužov aj ženy ponúka taktiež v Košiciach a mesačné stretnutia sú aj v Nitre. Založil ho Josemaría Escrivá, ktorý bol v roku 1992 blahorečený a o desať rokov neskôr aj svätorečený. Na Slovensku vyšla minulý rok zbierka novinárskych rozhovorov "Rozhovory s Monsignorom Escrivá".

-

Zdroj:[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021