V Košiciach budú sláviť liturgickú spomienku bl. Anny Kolesárovej

TK KBS, ako, ml; pz | 18. 11. 2020 09:25Košice 18. novembra (TK KBS) V deň liturgickej spomienky na blahoslavenú Annu Kolesárovú, ktorý si pripomíname 20. novembra, bude o 18.00 v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach sláviť svätú omšu košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč.

„O slobodu čisto milovať vás nikto nemôže obrať. Vaša sloboda je osadená hlboko vo vašom srdci, len vy ňou disponujete...“ (don Jozef Luscoň) Počas deviatich dní v modlitbe deviatnika si čítame každý deň tieto slová v rámci prípravy na slávenie liturgickej spomienky blahoslavenej Anny Kolesárovej, ktorá bude 20. novembra," uvádza profil na sociálnej sieti Blahoslavená Anna Kolesárová.

Na svätej omši bude možné zúčastniť sa podľa aktuálnych usmernení Úradu verejného zdravotníctva. Priamy prenos bude možné sledovať aj cez Facebookový profil Arcidiecézneho centra mládeže Košice.

„Tešíme sa, že blahoslavená Anka sa stala navždy súčasníčkou mladých, kamarátkou a pomocníčkou pri ich dospievaní. Pozývame vás sláviť túto spomienku blahoslavenej Anky a vo viere a láske nechať sa obdarovať štedrosťou neba," dodáva facebooková stránka.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej na 20. november. Kostol Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom, v rodisku blahoslavenej Anny, panny a mučenice, bol ustanovený za pútnické miesto. V kostole sa nachádza hlavný relikviár s ostatkami bl. Anny Kolesárovej.

Podrobnosti o živote Anny Kolesárovej i o procese jej blahorečenia je možné nájsť na webovej stránke annakolesarova.sk.

TK KBS informovala Mária Aľušíková[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021