Bohoslovci zorganizujú Minfu kvôli pandemickej situácii cez YouTube

TK KBS, min, ml; pz | 12. 11. 2020 08:55Bratislava 12. novembra (TK KBS) Projekt MINFA (MINištrantská FAra), ktorý trvá už od roku 1995, bude mať tento rok online podobu. Bohoslovci Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda o tom informovali na stránke www.minfa.sk. Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu budú celý program vysielať cez YouTube kanál. Uskutoční sa od 28. do 29. novembra 2020.

Projekt MINFA sa zrodil v roku 1995 medzi vtedajšími bohoslovcami Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave ako snaha venovať sa chlapcom – miništrantom, ktorí sa v farnostiach z vlastného záujmu a zanietenia snažia skrášliť liturgiu práve touto krásnou službou, akou je miništrovanie.

Hlavným dôvodom, prečo sa pre takýto projekt rozhodli, bolo podchytiť mladých ľudí v najproblematickejšom období dospievania, aby mohli cez kamarátske spoločenstvo, modlitbu a kopec dobrej nálady nájsť a rozdúchať v týchto mladých ľuďoch dobro a radosť zo života.

V roku 2008 sa bohoslovci kňazského seminára v Bratislave spojili s bohoslovcami z Nitry, ktorí študujú v seminári sv. Gorazda, aby tak spoločným úsilím vytvorili ešte väčšie dielo na oslavu Boha. Počet miništrantov a ich záujem o MINFU z roka na rok stúpal. Každoročne prijala MINFA okolo 400 miništrantov.

Minfa, online, plagat

-

Zdroj: www.minfa.sk[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021