eRko ponúka na webstránke nové námety ako môžu deti šíriť dobro

TK KBS, bko, ml; pz | 02. 11. 2020 07:40Bratislava 2. novembra (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí ponúka v čase vrcholiacej kampane Detský čin pomoci (DČP) námety ako môžu deti šíriť dobro v aktuálnej situácii počas pandémie koronavírusu. Keďže sa v čase kampane vo farnostiach nemôžu animátori stretávať s deťmi na stretkách, pripravilo eRko niekoľko námetov a tipov ako môžu jednotlivci prežívať DČP aj v tomto čase. Inšpirovať sa môžu na stránke www.erko.sk/dcp-2020-materialy/ a po realizácii činu môžu poslať svoje fotky na mail fotky@erko.sk.

Na webe materiálov Detského činu pomoci je možné nájsť praktické tipy ako byť blízko deťom aj v aktuálnej situácii. Animátori i deti majú na výber niekoľko alternatív hier, ako napríklad bingo dobročinov alebo si môžu vyrobiť obrúsok z včelieho vosku. Na stránke je k dispozícii aj metodický materiál či výzva k modlitbe za stvorenstvo.

„Konať malé skutky s veľkou láskou, aj tieto slová Matky Terezy môžu byť povzbudením ako sa zapojiť do DČP 2020. Momentálna situácia nás učí byť ešte viac kreatívny v láske k druhým a k stvorenstvu. Inšpirovať sa môžeme animátormi a deťmi, ktorí už vykonali svoj DOBROčin“, približuje koordinátorka kampane Monika Vojtašáková. Deti už napríklad pomáhali v rodine, niektorí zbierali šípky, hrabali lístie či oberali jablká. Inšpiráciou môžu byť aj animátori z Podunajských Biskupíc, ktorí si pre svoje deti pripravili sériu videí, kde ukázali ako doma chránia naše stvorenstvo. Aktuálna situácia nás pozýva vybrať sa touto „malou cestou lásky“ DOBROčinov.

Detský čin pomoci je celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október k skutkom nezištnej pomoci. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná už jeho 20. ročník.

TK KBS informoval Boris Kolár[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021