Budúcoročný týždeň manželstva bude na tému Bezpečne v manželstve

TK KBS, ntm, ml; pz | 01. 11. 2020 12:05Bratislava 1. novembra (TK KBS) Tím Národného týždňa manželstva (NTM) zverejnil tému budúcoročného tématického týždňa. Ponesie sa v znamení témy "Bezpečne v manželstve".

"V živote túžime po bezpečí a istote. V týchto neistých "korona-mesiacoch" si to uvedomujeme ešte oveľa viac. Celkom prirodzene a podvedome sa túžime cítiť bezpečne aj v manželstve. Už keď si pri sobáši sľubujeme "neopustím ťa ani v šťastí ani v nešťastí, ale budem ťa milovať, starať sa o teba a vážiť si ťa", vyjadrujeme túto túžbu a tiež odhodlanie prispieť k tomu, aby to naše manželstvo bolo bezpečným miestom. No sobášom to len začína a my často drobnými rozhodnutiami tvoríme v našej rodine viac či menej bezpečné prostredie. Témou "Bezpečne v manželstve" chceme upriamiť našu pozornosť na to, čo sú stavebné kamene bezpečia v manželstve a čo naopak stavbu nášho vzťahu ohrozuje," uvádzajú organizátori v newslettri.

K téme vytvorili organizátori aj malý symbol –  tentokrát nálepku s dizajnom záchranného kolesa. Jej kúpou sa môžu záujemcovia stať aj ambasádormi manželstva.

Myšlienka Národného týždňa manželstva vznikla pred vyše 20 rokmi vo Veľkej Británii. Angličan Richard Kane prišiel s nápadom zmobilizovať bežných aj vplyvných ľudí v krajine k tomu, aby zorganizovali niečo malé alebo aj významnejšie pre manželov vo svojom najbližšom okolí. Vtedy ešte netušil, ako sa tento nápad zmení v masové hnutie, ktoré ovplyvní pohľad na manželstvo v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku sa tento rok konal už 10-krát. Celkovo je organizovaný vo viac ako 20 krajinách na 4 kontinentoch. 

Viac informácií je možné nájsť na www.ntm.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021