Súd uznal manželstvo uneseného kresťanského dievčaťa s moslimom

TK KBS, RV pl, rp; pz | 29. 10. 2020 11:27Pakistan 29. októbra (TK KBS) Pakistanský súd uznal manželstvo uneseného 13-ročného kresťanského dievčaťa s moslimom. Matka pred súdom plakala za svojou dcéru s otvorenou náručou a prosila o zmenu rozsudku. Cirkev odsúdila rozhodnutia súdu a vyzýva na protesty v prípade maloletej Arzoo Ra.

"Arzoo, vráť sa k svojej mame. Zabije ťa", to sú slová uplakanej matky dievčaťa, ktorá prosila sudcov, aby zachránili jej dieťa. Po vynesení rozsudku žena omdlela. "Tento zákon je slepý. Tento narkomn ju určite predá", uviedol otec Arzoo.

Dievčatko bolo unesené pri hraní sa pred jej domom 13. októbra tohto roku. O dva dni neskôr polícia zavolala rodinu na policajnú stanicu, kde im boli odovzdané sobášne dokumenty, ktoré uvádzali, že dievča malo 18 rokov a dobrovoľne konvertovalo na islam po uzavretí manželstva so 44-ročným Ali Azharom. Podľa cirkevných dokumentov má však Arzoo iba 13 rokov.

Napriek protestom cirkevných kruhov súd schválil sobáš katolíckej maloletej s jej moslimským únoscom. Neskôr sa Arzoo Raja stretla so svojou matkou na súde a priznala, že jej násilník počas trestu recitoval šahádu, islamské vyznanie viery. Po procese bolo dievča pod policajným dozorom prevezené do domu páchateľa.

Kardinál Joseph Coutts z Karáčí vyzval kresťanov, aby zorganizovali protesty na obranu Arzoo. Dominikán Sabir Michael povedal: "Rodičia pobozkali policajtom nohy a žiadali ich o dcéru. Nikdy sme neboli svedkami toľkej bezmocnosti. Moje srdce bolo dnes zlomené."

V Pakistane nejde o ojedinelý prípad. Vlani v októbri bola Huma Younus, študentka základnej školy, unesená z jej domu v Karáčí moslimským mužom Abdúlom Jabbarom a jeho dvoma komplicmi. V apríli bola 14-ročná žena unesená Maira Shahbaz a prinútená vydať sa za moslima v Pandžábe.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021