Pápež bude 2. novembra sláviť omšu v Campo Santo Teutonico

TK KBS, RV, zk, rp; pz | 29. 10. 2020 07:27Vatikán 29. októbra (RV) Pápež František bude tento rok sláviť omšu za všetkých verných zosnulých 2. novembra na vatikánskom cintoríne Campo Santo Teutonico. Z dôvodu zhoršenia situácie zdravotnej krízy vo Večnom meste pôjde o súkromnú omšu bez účasti veriacich.

V pondelok 2. novembra po svätej omši o 16:00 v kaplnke Teutonica sa Svätý Otec pôjde pomodliť k hrobom na priľahlom cintoríne. Zostúpi aj do krypty Baziliky sv. Petra (Grotte vaticane) k hrobom zosnulých pápežov.

Ako informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice, všetky pápežské liturgické slávenia v nasledujúcich mesiacoch budú len s veľmi obmedzeným počtom veriacich.

Vo štvrtok 5. novembra bude pápež v Bazilike sv. Petra pri oltári katedry predsedať Eucharistii za kardinálov a biskupov, ktorí odišli do večnosti počas uplynulého roka. Sú medzi nimi aj v stredu zosnulý spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka a vladyka Milan Šášik, mukačevský eparcha, ktorý zomrel v júli v Užhorode.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021