Biskupa Sečku František Trstenský po prvýkrát osobne stretol v roku 1991. "Vtedy som nastúpil ako bohoslovec do Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Otec Štefan vtedy plnil službu vicerektora," hovorí František Trstenský. "Boli to roky obnovy a rekonštrukcie mnohých objektov, ktoré mal on na starosti. Zvládol koordinovať veľké množstvo ľudí, ktorí prichádzali v týždenných turnusoch obnoviť kňazský seminár. Bol zanieteným a pracovitým kňazom, ktorému nechýbala žoviálnosť a srdečnosť," pokračoval.
František Trstenský pôsobil ako kaplán v rokoch 1997 - 2000 v Dolnom Kubíne. Oravské mesto bolo v rokoch 1980 - 1984 aj kaplánskym miestom Štefana Sečku. "Ovocie jeho pastorácie bolo stále prítomné vo farnosti. Mnohí veriaci mi s veľkou vďačnosťou rozprávali o jeho práci s mládežou a rodinami, pričom mu viackrát hrozilo počas totality odňatie tzv. štátneho súhlasu. Mal rád katechézu, ktorej sa venoval aj po teologickej stránke. Aj v službe biskupa sa mu vždy rozžiarili oči na stretnutiach s deťmi a mládežou a vedel sa im prihovoriť," hovorí ďalej Trstenský.
"Keďže som 16 rokov pôsobil na Spišskej Kapitule, videl som zblízka posledné mesiace nášho diecézneho otca biskupa, ktoré boli naplnené predovšetkým vážnymi zdravotnými ťažkosťami. Vnímal som, že aj toto svoje utrpenie prijíma s pokojom a stále sa zaujímal o život kňazov. Ešte aj posledné dni pred smrťou mi telefonoval do Kežmarku a zaujímal sa, ako spolubratia kňazi zvládajú situáciu v súvislosti s koronavírusom. Nech ho Pán príjme do svojho svetla a je jeho trvalou odmenou," dodal František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku.