Ružomberská farnosť spustila modlitbovú reťaz, modlia sa ruženec

TK KBS, dsk, ml; pz | 26. 10. 2020 14:10Ružomberok 26. októbra (TK KBS) Farnosť Ružomberok pozýva jednotlivcov i rodiny do modlitbovej reťaze posvätného ruženca. Zapojiť sa môžu nielen farníci, ale aj veriaci iných farností.

"Modlitbová reťaz začala ešte počas prvej vlny pandémie, keď boli kostoly zatvorené a my sme začali z farského kostola vysielať online prenos. Súčasťou modlitbovej reťaze sme aj my kňazi vo farnosti a v online prenose sa v určenom čase modlíme svätý ruženec v kostole. Zapojiť sa môže každý kto chce v čase, ktorý si v online formulári, zverejnenom na webovej stránke našej farnosti, zvolí. Začíname od pondelka a v modlitbovej reťazi chceme pokračovať, pokiaľ budú kostoly zatvorené," informoval ružomberský dekan Dušan Škrabek.

"Modlitbou vyjadrujeme svoj úprimný vzťah k Bohu a vkladáme do nej svoje prosby a vyjadrenie vďaky. Veľmi si želám, aby sme aspoň my veriaci namiesto "chrlenia prázdnych slov do tohto sveta" radšej viac v úprimnej modlitbe otvárali svoje srdce k Bohu, intenzívnejšie prosili za seba, za našich najbližších, za všetkých, ktorí sú v prvej línii, za tých, ktorí na nemocničnom lôžku prežívajú ťažké chvíle svojho života, ale aj za tých, ktorí prehrávajú svoj boj s touto chorobou, aby zmierení s Bohom dosiahli svoj cieľ, večnú blaženosť," dodal dekan Škrabek.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021