Prezident Červeného kríža u Svätého Otca: Frattelli tutti je aj naše motto

TK KNS, RV mh, jb, ml; pz | 21. 10. 2020 09:40Vatikán 21. októbra (RV) Pápež František prijal na audiencii vo Vatikáne predsedu Medzinárodného výboru Červeného kríža Petra Maurera.

Švajčiar Peter Maurer, ktorý je na čele Červeného kríža od roku 2012, pre vatikánske médiá zdôraznil, že medzi Svätou stolicou a organizáciou Červený kríž je veľký súlad v názoroch, hodnotách a ašpiráciách, predovšetkým v oblasti pomoci obetiam vojen a násilia.

Ako uviedol, s pápežom majú spoločnú túžbu budovať mosty pre inkluzívnejšiu spoločnosť, pretože  rozpory majú bolestivé dôsledky pre civilné obyvateľstvo, zraniteľné skupiny, migrantov i vysídlené osoby. Podľa jeho slov názov encykliky „Frattelli tutti“ možno považovať aj za motto práce Medzinárodného červeného kríža.

Prezidenta Medzinárodného výboru Červeného kríža Petra Maurera po jeho audiencii u Svätého Otca následne prijal aj štátny sekretár kardinál Pietro Parolin.

Peter Maurer v rozhovore pre Vatican News okrem iného uviedol, že vyše 40% nákladov na aktivity Červeného kríža je nasmerovaných na Afriku a vyše 30% na Blízky Východ. Sú to najmä oblasti ako Sahel, Čadské jazero, Sudán a Južný Sudán, obe Kongá, Africký roh, Líbya. Na Blízkom východe najmä Sýria, Jemen a Irak.

V posledných šiestich rokoch sa k tomu pridala Ukrajina a nedávno Náhorný Karabach. Červený kríž sa už dávnejšie angažuje aj v Afganistane a v krajinách Latinskej Ameriky.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021