Biskup Kuboš: Nastávajúce dni zužitkujme na poznanie Božieho zámeru

TK KBS, jku, ml; pz | 15. 10. 2020 13:08Bratislava 15. októbra (TK KBS) Nastávajúce dni a týždne obmedzení môžeme zužitkovať na poznanie Božieho zámeru s nami a so svetom - a to všetko v tichu, uvažovaní a v modlitbe, povedal spišský pomocný biskup Mons. Ján Kuboš. "V tej osobnej v tichu samoty, aj v spoločnej - v duchovnom spojení liturgického slávenia cez masmédiá," dodal pre TK KBS.

Zareagoval tak na oznámenie, že od dnešného dňa bude možné sláviť verejné bohoslužby maximálne v počte šiestich osôb vrátane kňaza. „Teším sa, že aj takáto možnosť tu zostala - aby šiesti ľudia mohli byť na slávení Eucharistie bez toho, že by sa obávali možných sankcií. Totiž ešte na jar sa ukázalo, že máme medzi nami v našej spoločnosti niekoľko neprajníkov, ktorí vtedy hľadali akúkoľvek zámienku na diskreditáciu Cirkvi, hoci prvoradým terčom ich záujmu bol napr. niektorý biskup alebo kňaz," pokračoval biskup Kuboš.

"Na druhej strane si uvedomujem výzvu Druhého Vatikánskeho koncilu poznávať znamenia čias. Pápež František sa vyjadril v rannej homílii 23. októbra 2015 takto: "Pre pochopenie znamení čias je v prvom rade potrebné ticho: zotrvať v tichu a pozorovať. A potom reflektovať v našom vnútri. Napríklad: Prečo je teraz tak veľa vojen? Prečo sa stalo to a to? A modliť sa... Ticho, reflexia a modlitba. Len tak môžeme pochopiť znamenia čias, čo nám chce Ježiš povedať," citoval pápeža Františka Mons. Ján Kuboš, spišský pomocný biskup.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023