Združenie Dobré srdce rozbehlo výzvu na pomoc rodinám v núdzi

TK KBS, acu, ml; pz | 14. 10. 2020 14:40Bratislava 14. októbra (TK KBS) Viete si predstaviť, ako žena, vdova, má uživiť päť detí s mesačným príspevkom 326 eur? Práve pre takéto rodiny organizuje občianske združenie Dobré srdce zbierku Otvor srdce. Príspevky z tejto zbierky sú použité na štipendijný program pre rodiny so školopovinnými deťmi, ktoré sa z rôznych neovplyvniteľných dôvodov dostali na okraj chudoby. Sú to rodiny, ktoré žijú medzi nami, sú to naši susedia, známy, možno kolegovia... Výška štipendia na dieťa je stanovené podľa vzornej dochádzky a prospechu v škole.

"Aktuálne pomáhame 115 ľuďom žijúcim v krízových centrách a 40-tim, ktorí sa snažia udržať samostatne, zväčša v podnájmoch. Výnos zo zbierky nám pomáha vykryť štipendium pre 52 detí na polroka.

Tento rok zasiahla pandémia veľa rodín, ktoré to inak zvládali. Tieto naše rodiny na pokraji chudoby to majú oveľa náročnejšie. Povinnosti a príjmy sú žalostne malé, príležitosť na zárobok minimálny a výdavky spojené s online výučbou väčšie," avizuje predsedníčka združenia Adriana Čurajová. "Ak sa chcete stať súčasťou Dobrých sŕdc a pomôcť rodinám v núdzi, môžete tak urobiť jednoducho cez darcovský portál na www.ozdobresrdce.sk alebo prispieť priamo na účet: IBAN: SK58 8330 0000 0020 0164 5168. V mene našich rodín, ďakujeme," dodala.

Samotná zbierka je realizovaná každoročne na Svetový Deň boja proti chudobe – 17. októbra, ktorý vyhlásila Organizácia spojených národov pred 27 rokmi. "Zapojených je 18 košických základných a stredných škôl. Viac ako 200 dobrovoľníkov z radov študentov, skautov, ale aj pracujúcich, ktorým chudoba rodín nie je ľahostajná, venujú minimálne jeden deň tomu, aby rodiny v núdzi mali dôstojnejší a pokojnejší život. Kvôli zatvoreným školám a pandémii, ktorej všetci čelíme, však zbierka v uliciach nie je možná a preto sme sa rozhodli rozbehnúť online výzvu. Bez aspoň drobnej pomoci ochotných ľudí nebudeme môcť našim rodinám pomáhať a aspoň čiastočne napĺňať ich denné potreby," uviedla Čurajová.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021