Vo farnosti Kežmarok pripravili novú aktivitu 31 dní s Božou Matkou

TK KBS, ftr, ml; pz | 02. 10. 2020 09:10Kežmarok 2. októbra (TK KBS) Od začiatku októbra pripravili vo farnosti Kežmarok pastoračnú aktivitu určenú pre žiakov 1. stupňa základnej školy s názvom „31 dní s Božou Matkou.“

Deti si mohli uplynulé týždne v sakristii Baziliky minor svätého Kríža vziať obraz Panny Márie a troch fatimských detí. Počas mariánskeho mesiaca dostanú za účasť každý deň na modlitbe ruženca v tamojšej bazilike jednu nálepku, ktorú si nalepia na obraz.

Keďže už platia limity na počet veriacich na bohoslužbách, kňazi navýšili počet denných svätých omší a pripravili aj možnosť, že sa zapoja rodiny, keď sa na tejto modlitbe zúčastní aspoň jeden člen rodiny. Kto nevynechá žiaden deň, po skončení mesiaca dostane za svoju horlivosť a vytrvalosť odmenu.

„Páter Pio, veľký svätec našej doby, hovorí: »Neustále sa modlite ruženec. Modlite sa ho dobre. Modlite sa ho tak často, ako len môžete!« Chceme aj týmto spôsobom naučiť deti modliť sa túto modlitbu a cez nich priviesť k ružencu aj ich rodičov. Najväčšou našou snahou je, aby sa ho rodiny modlili doma,“ približuje cieľ pastoračnej aktivity farár a dekan František Trstenský.

Modlitby v kežmarskej farnosti sú zvlášť obetované za rodiny, chorých, deti a mládež, za kňazov a za nové kňazské a rehoľné povolania z tejto farnosti.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021