Od októbra bude Rádio LUMEN vysielať denne v priamom prenose dve sväté omše

TK KBS, in, rp; pz | 30. 09. 2020 14:49Bratislava 30. septembra (TK KBS) Rádio LUMEN reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a obmedzenie počtu návštevníkov bohoslužieb. Priame prenosy svätých omší budú vždy ráno o 8:30 a večer o 18:00. 

Počas prvej vlny pandémie slovenské katolícke rádio prinášalo dva priame prenosy svätých omší denne. Od 1. októbra sa vo vysielaní vracia k mimoriadnej programovej štruktúre. „Pozorne sledujeme nariadenia krízového štábu a chceme poslucháčom poskytnúť v našom programe náhradu za obmedzený počet účastníkov bohoslužieb. Niektorí, najmä seniori, zostanú z dôvodu obáv o svoje zdravie doma. Hlavne pre nich vysielame sväté omše v posilnenej frekvencii," uviedol Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN. 

Ranné sväté omše o 8:30 bude LUMEN vysielať z banskobystrickej Katedrály sv. Františka Xaverského. Podobne ako počas prvej vlny pandémie ich sledovatelia uvidia aj cez videozáznam na profile Rádia LUMEN na facebooku. Večerné sväté omše o 18:00 budú prenášané najprv z Banskej Bystrice, neskôr z rôznych prenosových bodov Rádia LUMEN z celého Slovenska. 

Rozpis priamych prenosov Rádia LUMEN na najbližšie dni:

Štvrtok 1. októbra:

8:30 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje dekan Peter Staroštík (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

 

Piatok 2. októbra:

8:30 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje Peter Lupták, tajomník banskobystrického diecézneho biskupa (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje Branislav Koppal, generálny vikár Banskobystrického diecézneho biskupa (live stream na facebooku Rádia LUMEN)[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021