Rádio LUMEN vďaka svojmu patrónovi šíri posolstvo o dobre

TK KBS, rp; pz | 30. 09. 2020 08:05Bratislava 30. septembra (TK KBS) Rádio LUMEN oslávilo v utorok svoj rozhlasový odpust. Vo vysielaní zazneli odkazy hostí, ktorí slovenskému katolíckemu rádiu prajú odvahu stáť na strane dobra. Pracovníci Rádia LUMEN sa spoločne stretli na odpustovej slávnosti svojej rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela. V skromných podmienkach pri dodržiavaní všetkých zdravotníckych nariadení a odporúčaní sa v priamom prenose spojili aj s poslucháčmi.

V priebehu ranného a popoludňajšieho prúdového vysielania si mohli priaznivci rádia vypočuť duchovné povzbudenia od pravidelných hostí a spolupracovníkov Rádia LUMEN, venované k dňu oslavy nebeského patróna rádia. Branislav Koppal, generálny vikár banskobystrickej diecézy, vo svojom pozdrave uviedol: „Rádio LUMEN je vlastne prostriedkom ohlasovania dobrej zvesti. Prajem rádiu, nech ľuďom dáva svetlo a posilňuje ich na ceste k spáse." Medzi osobnosťami, ktoré pozdravili poslucháčov, bol napríklad aj dlhoročný spolupracovník rádia, prírodovedec, Miroslav Saniga, ktorý pripomenul veľkosť patróna rádia: „Verím, že Michal archanjel aj cez vlny tohto rádia vládne a pomôže nám bojovať proti zlu a dosiahnuť tak nebo."

Počas mimoriadnej svätej omše predpoludním, v priamom prenose Rádia LUMEN, vysvetlil náboženský redaktor Pavol Jurčaga symboliku nebeského patróna Michala archanjela a jeho význam pre katolícke rádio v dnešnej dobe. Celý príhovor si môžete vypočuť na podcaste Rádia LUMEN.

Špeciálny program, ktorý bol pripravený pre poslucháčov, zavŕšila večerná relácia Duchovný obzor. V nej sa poslucháči dozvedeli viac napríklad aj o pútnických miestach v zahraničí, kde si uctievajú práve sv. Michala archanjela. Reláciu si môžete vypočuť v online ARCHÍVE Rádia LUMEN, kde pribudne hneď po utorkovej premiére (29.9.) o 20:00. [naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021