Misijné diela pozývajú prežiť misijný mesiac október s Matkou Ticha

TK KBS, pmd, ml; pz | 28. 09. 2020 13:44Bratislava 28. septembra (TK KBS) V stredu 1. októbra sa začína októbrová pobožnosť na doma s Pannou Máriou Matkou Ticha v rámci misijného mesiaca. Iniciatíva tejto pobožnosti na doma vznikla v rámci uzavretia kostolov počas prvej fázy korona krízy. Veriaci sa mohli zapojiť do tejto pobožnosti zaregistrovaním sa prostredníctvom Pápežských misijných diel, ktoré následne rozposlali zaregistrovaným členom ikonu Panny Márie Matky Ticha na tvrdom papieri so sprievodnou modlitbou.

Za všetkých, ktorí sa do októbrovej pobožnosti zapojili a za ich úmysly, bola písaná aj pravá ikona Panny Márie Matky Ticha. Táto ikona bude slávnostne požehnaná 7. októbra na sviatok Panny Márie Ružencovej a bude umiestnená v budove Pápežských misijných diel v kaplnke Svetla v Bratislave. Pred misijnou nedeľou sa budeme spoločne modliť deviatnik k Panne Márii Matke Ticha. Deviatnik sa začne modliť v piatok 9. októbra a ľudia ho môžu sledovať na YouToube kanáli Pápežských misijných diel každý deň v priamom prenose o 20:00.

V rámci písania ikony vznikla aj pieseň Matka Ticha, ktorá bude súčasťou novény. Rozposlalo sa vyše 7000 ikon. Tí, ktorí by sa chceli ešte do októbrovej pobožnosti zapojiť, si môžu stiahnuť ikonu a sprievodné materiály na internetovej stránke www.misijnediela.sk.

Mária, ktorá si kladie ukazovák na ústa, vyzýva predovšetkým k tomu, aby sme iných neohovárali a aby sme každému prejavovali citlivosť a lásku. Ikonu zhotovila rehoľná sestra z najväčšieho benediktínskeho kláštora Mater Ecclesiae, ktorý sa nachádza na malom ostrove San Giulio v Taliansku. Sestru o to požiadal kapucínsky kňaz brat Emiliano, ktorý sa venuje privádzaniu ľudí k duchovnému tichu. Ikona je umiestnená v kapucínskom kláštore v talianskom meste Penne.

Jej kópia bola v roku 2015 darovaná pápežovi Františkovi. Pápeža oslovila natoľko, že ju nechal zavesiť vedľa hlavného vchodu do Apoštolského paláca, ktorým prechádza každý, kto ho chce navštíviť. O rok neskôr pápež požehnal pôvodnú ikonu Panny Márie, Matky Ticha, a na zadnú stranu dal napísať zlatým perom: „Neubližuj nikomu svojimi ústami“.

TK KBS informovali Pápežské misijné diela na Slovensku[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021