V Dome Quo Vadis v Bratislave bola talkshow (S)povedačky pri kafé

TK KBS, rl, jhe, ml; pz | 25. 09. 2020 10:55Bratislava 25. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Dom Quo vadis v Bratislave ponúkol svojim návštevníkom prvú zo série talkshow (S)povedačky pri kafé. Moderátor Vlado Bis si do pilotného vydania pozval saleziána Jozefa Luscoňa a hudobníka Luciána Bezáka. Ústrednou témou večera boli médiá, ktorými sa don Luscoň odborne zaoberá, ale aj mladí, ktorým sa ako kňaz venuje. Uvoľnené rozprávanie na vážne témy doplnili ukážky z hudobnej tvorby Luciána Bezáka, ktorého môžete poznať aj z vysielania Rádia LUMEN.

Salezián Jozef Luscoň vydal o médiách a mladých niekoľko kníh. Po odbornej stránke sa komunikačným prostriedkom venoval aj počas trojročného štúdia v Ríme. Tvrdí, že médiá sú také, akí sú ľudia v nich, a vysvetľuje, ako to myslí. „Médiá, to samotné slovo je z medius, čiže prostredník alebo teda sprostredkovateľ. Je to neživá vec, ale veľmi silná, efektívna a vlastne sprostredkuje komunikáciu, to, čo má človek v srdci, čo má v mysli, vlastne nejakým spôsobom transformuje jeho vnútorný svet k druhým," uviedol.

S médiami pracuje aj hudobník Lucián Bezák. Najmä pri propagácii svojich albumov či koncertov. Počas večera vystúpil s niekoľkými svojimi staršími i novšími skladbami. (S)povedačkami pri kafé si hudobník a moderátor Vlado Bis splnil svoj sen o talkshow so zaujímavými hosťami a kontaktom s prítomnými divákmi. Ďalšie (S)povedačky pri kafé budú v utorok 10. novembra opäť v Dome Quo vadis v Bratislave. Vlado Bis chce podujatie organizovať približne každých šesť týždňov (Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban).[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021