Jána Pavla II. si v Levoči pripomenú na výstave a premietaním filmu

TK KBS, fle, baz, ml; pz | 18. 09. 2020 12:48Levoča 18. septembra (TK KBS) Veľvyslanectvo Poľskej republiky na Slovensku, Farnosť Levoča a primátor mesta Levoča pozývajú na otvorenie výstavy "Ján Pavol II. a Slovensko". Uskutoční sa v utorok 22. septembra o 16:00 v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči. Výstava potrvá do 12. októbra 2020.

Výstava sa koná pri príležitosti Roka sv. Jána Pavla II. a 100. výročia jeho narodenia, predtým už bola v Bratislave. Aktuálne sa nachádza v Bazilike sv. Emeráma v Nitre. Výstava mapuje vzťahy pápeža so Slovenskom. Autorkou výstavy je prof. Emília Hrabovec, prodekanka pre medzinárodné vzťahy RKCMBF UK v Bratislave.

Výstava sa koná pod záštitou Mons. Stanislava Zvolenského, bratislavského arcibiskupa metropolitu, Mons. Mareka Jędraszewského, krakovského arcibiskupa metropolitu, Mons. Viliama Judáka, nitrianskeho diecézneho biskupa a Mareka Hattasa, primátora mesta Nitra.

Pri príležitosti výročí sú záujemcovia pozvaní aj do kina Úsmev v Levoči na verejné premietanie troch dokumentov - Ján Pavol II. a Slovensko, Nebojte sa a Ján Pavol II. - priateľov Slovákov. Premietanie sa uskutončí v dňoch 23. septembra a 7. októbra - o 15:00 (pre seniorov) a o 17:00 (pre ostatných). Kapacita kina bude rešpektovať aktuálne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva. Vstup voľný.

Levoca, Jan Pavol II.

-

Zdroje: Farnosť Levoča / Bazilika Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021