Vo farnosti Rudinská sa konala prvá Fatimská slávnosť k Matke Božej

TK KBS, kpa, ml; pz | 16. 09. 2020 13:54Rudinská 16. septembra (TK KBS) Vo farnosti Rudinská sa druhú septembrovú sobotu konala prvá Fatimská slávnosť. Dekan Jozef Bagin pozval veriacich z obce a aj všetkých pútnikov z okolia, aby prichádzali pravidelne k Matke Božej. Kostol v Rudinskej je zasvätený Panne Márii Fatimskej, a teda je to veľký impulz pre toto miesto, aby sa tu začalo tvoriť niečo pekné, čo bude Božím dielom. Modliť sa prosiť budú na mieste vždy 12. deň v mesiaci.

Program sa začal po úvodnej mládežníckej piesni homíliou. Kazateľ v nej zopakoval výzvu z Fatimy: "Modlime sa ruženec každý deň, prinášajme obety za naše hriechy." Program pokračoval modlitbou svätého ruženca s krátkymi zamysleniami. Vyvrcholom bola svätá omša. Súčasťou slávnosti bola aj procesia okolo kostola so sochou Panny Márie podľa vzoru procesie z Fatimy.

"Pán Boh nám doprial aj počasie, aby sme mohli slávnosť prežívať na novom vonkajšom oltári vedľa kostola. Domáci farníci všetko krásne vyzdobili a pripravili. Slávnosti sa zúčastnil hojný počet veriacich, ktorí sa mohli povzbudiť a prosiť ako vyzval pán dekan: za seba, za svoje rodiny, za Slovensko. Pozývame všetkých na ďalšiu Fatimskú slávnosť do Rudinskej, ktorá bude v pondelok 12. októbra 2020," informovala Kristína Pastierová.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021