Vydavateľstvo DON BOSCO vydalo novú knihu "Online so svätými"

TK KBS, pno, ml; pz | 16. 09. 2020 13:34Bratislava 16. septembra (TK KBS) Vydavateľstvo DON BOSCO vydalo knihu pre mladých s názvom Online so svätými. Napísal ju kňaz Michel Remery, autor známej a obľúbenej knihy Tweetuj s Bohom.

"Predstavte si, že by ste sa mohli stretnúť a pozhovárať s niektorým svätcom. Ktorého by ste si vybrali? S touto knihou sa môžete vydať na virtuálne stretnutie s viac ako stovkou svätých z celého sveta. Ženy a muži, tesári a vzdelanci, matky a pápeži, princovia a bedári – ich inšpiratívne životné príbehy sú prepojené s praktickými otázkami z moderného života, na ktoré spolu s nimi hľadáme odpoveď. Kniha Online so svätými pozýva mladých (a nielen ich) rozlišovať na osobnej ceste k svätosti," avizuje Vydavateľstvo DON BOSCO.

„Svätí sú fascinujúca partia. Nájdeš medzi nimi všelijakých ľudí: bývalých hriešnikov, zloduchov, papierových katolíkov, závislákov, prostitútky, vrahov, nepriateľov Boha… Iní zas boli zanietení kresťania a Boží priatelia od samého začiatku. Spája ich však to, že sa im podarilo zvíťaziť nad pozemskými pudmi a sebeckými túžbami a zamerať sa výlučne na Boha. Postupne dokázali naplniť aj výnimočné povolanie, o ktoré sa všetci delíme: stať sa svätými v našich životoch... Každý sa môže stať svätým! Každý svätec je iný, má jedinečnú osobnosť a osobitý príbeh. A každý našiel svoje povolanie inak, čo dokazuje, že Boh má špeciálny plán a povolanie pre každého človeka," uvádza úvod knihy.

Čitateľom knihy Online so svätými napísal venovanie aj Svätý Otec František: „Svätí, naši bratia a sestry, veľmi milujú Ježiša a život. Staňte sa ich priateľmi a oni budú vašimi spoločníkmi na ceste.“

Kniha má 248 strán. Je vhodná aj pre všetkých, ktorí pracujú s mladými a sprevádzajú ich vo farnostiach, v spoločenstvách, na hodinách náboženstvách, stretkách a podobne. Kniha poslúži aj ako cenný darček pre birmovancov či inšpirácia pri výbere birmovného mena. Knihu si môžu záujemcovia objednať na stránke www.donbosco.sk, e-mailom na adrese objednavky@donbosco.sk alebo telefonicky na číslach 02 5557 2226 a 0903 962 029.

TK KBS informoval Peter Novák[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021