Spišská Kapitula privíta v októbri VII. ročník Dní kresťanskej kultúry

TK KBS, lhr; ml | 11. 09. 2020 13:05Spišská Kapitula 10. septembra (TK KBS) Rada pre vedu, vzdelanie a kultúru pri KBS, Teologický inštitút TF KU v Spišskom Podhradí a Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy pozývajú na VII. ročník Dní kresťanskej kultúry, ktoré sa uskutočnia pod vedením Ľuboslava Hromjáka v Spišskej Kapitule. Program bude od 23. do 25. októbra 2020.

Prvý termín 23.10 je venovaný žiakom deviateho ročníka základných škôl, 1. - 4. ročníka cirkevných gymnázií, stredných škôl, základných umeleckých škôl, učiteľov výtvarnej výchovy, náboženstva a dejepisu. Druhý termín - od 23. do 25. októbra 2020 - je určený pre vysokoškolských študentov, študentov teológie, umeleckých škôl, učiteľov výtvarnej výchovy, náboženstva a dejepisu, pre katechétov, bohoslovcov, kňazov a kresťanskú inteligenciu a pre všetkých, ktorí majú záujem hlbšie vniknúť do duchovného života prostredníctvom kresťanskej kultúry a histórie.

Tento ročník s názvom "Majster štetca RAFFAEL SANZIO, Majster pera GILBERT K. CHESTERTON" je venovaný 500. výročiu smrti maliara Raffaela Sanzia, anglickému spisovateľovi Chestertonovi a 100. výročiu narodenia svätého Jána Pavla II. Na podujatí so svojimi pútavými prednáškami vystúpia viacerí hostia. Vstupné na podujatie je zadarmo. V prípade záujmu sa môžu záujemcovia prihlásiť cez registračný formulár, ktorý je možné nájsť TU alebo na stránke Diecézneho katechetického úradu Spišskej diecézy.

Viac informácií je možné nájsť TU[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021