V kaplnke Rádia LUMEN pribudla relikvia bl. Alfonzy Eppingerovej

TK KBS, pju; ml | 11. 09. 2020 12:31Banská Bystrica 11. septembra (TK KBS) Do rozhlasovej kaplnky svätého Michala archanjela v Banskej Bystrici pribudla 9. septembra relikvia blahoslavenej matky Alfonzy Márie Eppingerovej. Stalo sa tak počas formačného stretnutia zamestnancov katolíckej rozhlasovej stanice Lumen.

Deviaty septembrový deň zároveň uplynuli dva roky od blahorečenia matky Alfonzy. Svätú omšu v rozhlasovej kaplnke celebroval dekan farnosti Banská Bystrica-katedrála Peter Staroštík, ktorý poďakoval sestre Kataríne Krištofovej, postulátorke procesu blahorečenia matky Alfonzy Márie Eppingerovej, za to, že myslela aj na Rádio LUMEN. Podľa slov dekana Staroštíka sa matka Alfonza stane pomocníkom a orodovníkom pre pracovníkov Rádia LUMEN.

Na záver svätej omše sa prihovorila sestra Katarína Krištofová, postulátorka procesu blahorečenia matky Alfonzy Márie Eppingerovej. Zdôraznila, že bl. Alfonza Mária vynikala v službe chorým, chudobným i opusteným deťom. Zamestnanci Rádia Lumen sa v rozhlasovej kaplnke modlili: "Blahoslavená matka Alfonza Mária Eppingerová, oroduj za nás.“

TK KBS informoval Pavol Jurčaga[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021