Z Košíc do Vysokej nad Uhom opäť vyštartuje beh S Ankou za život

TK KBS, mho; ml | 10. 09. 2020 15:20Košice 13. septembra (TK KBS) "S Ankou za život" - je názov tretieho ročníka bežeckej štafety z Košíc do Vysokej nad Uhom - rodiska blahoslavenej Anny Kolesárovej. Bežci, ktorí vyrazia 26. septembra o 7:00 spred Katedrály sv. Alžbety v Košiciach, budú obetovať svoj približne 97 kilometrový beh za ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť.

"Ak dokážeš odbehnúť päť kilometrov, prípadne ďalších päť, tak sa pridaj a bež s nami. Môžeš s nami ísť až do Vysokej nad Uhom alebo sa pridať v niektorej obci po trase na akýkoľvek dlhý úsek, ktorý zvládneš. Takisto si behom pripomenieme aj dva roky od uloženia relikviára blahoslavenej Anny Kolesárovej v kostole vo Vysokej nad Uhom," avizujú organizátori na stránke domcek.org.

Bežci vyrazia z Košíc, pokračovať budú po trase - Nižná Hutka, Bohdanovce, Rákoš, Slanec, Slanské Nové Mesto, Zemplínska Teplica, Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Zemplínsky Klečenov, Zemplínsky Branč, Novosad, Oborín, Veľké Raškovce, Vojany, Veľké Kapušany, Čierne Pole, Pavlovce nad Uhom a Vysoká nad Uhom - Domček. Opäť budú mať pri sebe relikviu tretieho stupňa bl. Anny.

Tento rok sa k bežcom pridá aj kňaz Peter Gombita a bežci z útulku Oáza – nádej pre nový život. Trasu ukončia pri Pastoračnom centre Anny Kolesárovej (Domčeku) vo Vysokej nad Uhom. O 18:00 bude v tamojšom kostole svätá omša. Počas behu bude zabezpečené občerstvenie, obed, sprievodné vozidlo a večera vo Vysokej nad Uhom. Záujemcovia, ktorí sa chcú získať bližšie informácie, sa môžu ozvať Martinovi Horňákovi ( 0904 617 792, hornakmarti1313@gmail.com).

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej na 20. november. Kostol Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom, v rodisku blahoslavenej Anny, panny a mučenice, bol ustanovený za pútnické miesto. V kostole sa nachádza hlavný relikviár s ostatkami bl. Anny Kolesárovej. Podrobnosti o živote Anny Kolesárovej i o procese jej blahorečenia je možné nájsť na webovej stránke annakolesarova.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021