Misionári verbisti si obnovili sľuby chudoby, čistoty a poslušnosti

TK KBS, verb, ml; pz | 09. 09. 2020 14:45Bratislava 9. septembra (TK KBS) Ôsmeho septembra Spoločnosť Božieho Slova oslávila 145 rokov od svojho založenia v malom Holandskom mestečku Steyl. Tento deň je dňom, kedy bratia v časných sľuboch zložili na rok svoje rehoľné zasvätenie evanjeliovej chudoby, čistoty a poslušnosti.

Frt. Lukáš Hanúsek obnovil 5. sľuby, frt. Peter Nguyen Duc Thinh a frt. Peter Nguyen Van Luong 4. sľuby a frt. Dávid Kancian a frt. Václav Plánka 3. sľuby. Slávnosti, ktorá sa uskutočnila na slávnosť Narodenia Panny Márie v kostole sv. Arnolda Janssena v Bratislave, predsedal provinciál Spoločnosti Božieho Slova P. Pavol Kruták SVD.

V homílii páter provinciál povedal, že zídené spoločenstvo sa navzájom pozná, sme si blízki aj v tom, že nás spája myšlienka misií. Prirovnal to k „rodinnej firme“, v ktorej každý jej člen sa snaží pracovať naplno, vkladá svoje talenty, energiu a danosti, pretože pracuje pre svoju rodinu a spoločenstvo. Avšak v našej situácii nejde o náš „podnik“, ale o Ježišov. On povolával ľudí, aby sa stali jeho učeníkmi, aby boli jeho nasledovníkmi. Pred svojím nanebovstúpením ich posiela: „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ /Mt 28, 18,19/ Toto je naša úloha a poslanie, ktoré sme dostali všetci sviatosťou krstu a na ktorej máme a chceme pracovať aj my. Byť s Ježišom a ohlasovať jeho evanjelium, ktoré sme prijali, je bohatstvo a dar a týmto darom sa máme podeliť a obohatiť aj iných. Toto nadšenie chceme vložiť do odovzdávania evanjelia iným. Vďaka nášmu ohlasovaniu sa potom aj naša viera stáva živšou.

Homíliu pátra provinciála Pavla Krutáka SVD je možné nájsť TU

-

Zdroj: verbisti.sk / P. Juraj Begáni SVD[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021