Na sviatok Narodenia Panny Márie kresťanskí seniori putovali do Šaštína

TK KBS, pma, ml; pz | 09. 09. 2020 13:34Šaštín 9. septembra (TK KBS) Na sviatok Narodenia Panny Márie sa stretli pútnici zo Združenia kresťanských seniorov Slovenska (ZKS) v Šaštíne. ZKS oslavuje tento rok 25. výročie svojho vzniku a jednou z jeho významných akcií je pravidelná každoročná púť do šaštínskej baziliky.

Tento rok epidemiologické obmedzenia znemožnili tradičné púte kresťanských seniorov na Staré Hory i do Levoče aj novú pripravovanú púť na Skalku. "S veľkou radosťou, aj keď prísne zachovávajúc hygienické obmedzenia, sa preto viac ako dve stovky zástupcov klubov ZKS najmä zo západného a časti stredného Slovenska stretlo v šaštínskom chráme," informoval Peter Mach.

Pútnikov privítal páter Martin Lehončák OSPPE. Púť sa začala modlitbou svätého ruženca k Sedembolestnej Panne Márii a po nej nasledovala slávnostná svätá omša, ktorú celebroval bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

V  kázni zdôraznil poslanie kresťanských seniorov ako svedkov viery, ktorí môžu aj dnes prispieť k tomu, aby svet stal lepším, aby sme zlo porážali dobrom. K narodeninám Panne Márii môžu seniori priniesť ako dar svoje skúsenosti, aj svoje neistoty, choroby a utrpenia, ktoré prežívajú s vierou.

„Je vašim poslaním odovzdať štafetu živej viery ľuďom okolo vás, tak ako generácie pred vami. Boh vás postavil na toto miesto, do tohto štátu, mesta a farnosti a vaše združenie vám tiež pomáha plniť túto úlohu – byť svedectvom a vzorom“, povedal otec biskup.

Púť popoludní pokračovala modlitbou krížovej cesty.

„Panna Mária Sedembolestná, patrónka Slovenska, prichádzame dnes za Tebou Tvoji synovia a dcéry, hriešni, slabí, starí, aby sme u Teba hľadali odpustenie, silu a novú sviežosť. Vrúcne Ti ďakujeme za pomoc a ochranu, ktorej určite vďačíme za to, že sme nemuseli zažívať tie najhoršie hrôzy pandémie, ktoré sme videli neďaleko od nás. Naliehavo Ťa aj dnes prosíme, aby si nám pomáhala niesť naše bolesti a ochránila nás aj v budúcnosti. S dôverou v Tvoju pomoc chceme kráčať v ústrety novým výzvam“, povedal na záver svätej omše predseda ZKS Peter Mach.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021