Bratislavská arcidiecéza otvára opäť animátorsku školu pre mladých

TK KBS, pml; ml | 08. 09. 2020 09:41Bratislava 8. septembra (TK KBS) Bratislavská arcidiecéza opäť otvára animátorsku školu pre mladých ľudi vo veku od 16 do 30 rokov. Vďaka základnému kurzu sa môžu stať "zrelými osobami s hĺbkou života s Bohom, a potom aj účinnými animátormi medzi mladými a deťmi vo svojich farnostiach," avizuje Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy. Formácia sa začne na jeseň 2020.

Formácia v animátorskej škole prebieha počas dvoch rokov. Prvý rok je učenícky rok alebo aj iBAŠ (identita a osobná formácia), kde sa počas ôsmych víkendov a jedného letného týždňa zameriavajú na osobné ľudské a duchovné dozrievanie. Druhý rok je apoštolský rok alebo eBAŠ (evanjelizácia) a počas neho sú štyri víkendy venované praktickým skúsenosťam animátora v službe v teréne medzi ľuďmi.

Bratislavská animátorská škola (BAŠ) vznikla podľa vzoru a skúseností z ostatných diecéz Slovenska v roku 2009. Je akreditovaná Ministerstvom školstva SR ako ďalšia forma v rámci celoživotného vzdelávania cez Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a jej témy sú schválené Radou pre mládež Konferencie biskupov Slovenska.

Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy existuje od roku 2009. Organizuje animátorskú školu pre mladých. Stretáva sa v diecéznom centre pre mladých v Bratislave - Rači. Pripravuje diecézne stretnutie mládeže Cliptime. Vytvára centrum prijatia pre ľudí, ktorý potrebujú stráviť čas s Bohom. Zabezpečuje sieťovanie mladých v Bratislavskej arcidiecéze prostredníctvom projektu Lifenet.

PRIHLÁŠKU je možné násjť TU.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021