Redemptoristi budú viesť v Kežmarku misijná obnovu

TK KBS,ft,rp;pz | 07. 09. 2020 15:54Kežmarok 7. septembra (TK KBS) Vo farnosti Kežmarok sa v dňoch 9. až 12. septembra uskutoční misijná obnova. Vykoná ju misijný tím pátra Michala Zamkovského, CSsR. Ústrednou témou obnovy budú Ježišove slová v Jánovom evanjeliu: „...všetkých pritiahnem k sebe“ (Jn 12, 32).

Program začne v stredu večer 9. septembra sv. omšou o 18:00 misijným príhovorom „Srdce Boha“ (Jn 12, 39). Počas štvordňovej obnovy nebudú chýbať príhovory pre starších a pre mládež, modlitby chvál a novéna k Matke ustavičnej pomoci. „Je to naša duchovná príprava na odpustovú slávnosť, ktorá sa uskutoční v nedeľu 13. septembra. Naša bazilika v Kežmarku je zasvätená svätému krížu. Teším sa, že páter Zamkovský zvolil tému, ktorá ukazuje na tajomstvo Ježišovej lásky z kríža, ktorá priťahuje všetkých, čo je aj ústredný motív nášho hlavného oltára,“ uviedol farár a dekan František Trstenský.

Každý deň bude pre veriacich možnosť pristúpiť k svätej spovedi. Celý program misijnej obnovy je zverejnený na webstránke farnosti www.fara-kezmarok.sk[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021