Bratislavský eparcha Peter Rusnák oslávil jubileum – 70 rokov života

TK KBS, sg, ml; pz | 07. 09. 2020 15:26Bratislava 7. septembra (TK KBS) V nedeľu, 6. septembra 2020 oslávil bratislavský eparcha vladyka Peter Rusnák okrúhle životné jubileum – 70 rokov života. Pri tejto príležitosti slávil v Katedrále Povýšenia svätého Kríža v Bratislave ďakovnú archijerejskú liturgiu, po ktorej sa stretol s veriacimi a duchovenstvom na agapé na nádvorí Eparchiálneho úradu.

V mene bratislavskej farnosti a v mene jeho najbližších spolupracovníkov zablahoželali biskupovi Mons. Rusnákovi miestny farár Rastislav Čižik a generálny vikár Vladimír Skyba. Darovali mu omofor tmavočervenej farby, ktorý je súčasťou biskupského rúcha a symbolizuje stratenú ovečku, ktorú biskup akoby nesie na svojich pleciach podľa vzoru Ježiša Krista – Dobrého pastiera. Ďalšími darmi boli vyšívaná ikona Presvätej Bohorodičky Ochrankyne a drevený kríž.

Eparcha sa poďakoval za blahoželania a krátko sa podelil o svoju životnú skúsenosť. „Prežiť život je vážna vec a treba ho brať so všetkou vážnosťou. V živote treba objavovať Božiu lásku. Objavovať jeho milosrdenstvo, objavovať tajomstvá, ktoré sú ukryté aj v našich blížnych. Lebo Boh skutočne miluje každého človeka, pozýva ho na svadbu [ako v dnešnom evanjeliu], pozýva ho do neba. Aby sme to s vážnosťou prijali, tešili sa z tohto pozvania a toto pozvanie aj zrealizovali.

Som veľmi vďačný Bohu za svoj život, za svoje povolanie, za to, čo som si ja nezvolil, ale čo On pripravil pre mňa. A prosím Boha o milosrdenstvo voči mne, voči môjmu životu, a to želám aj vám všetkým.

Chcem sa zároveň poďakovať touto formou všetkým tým, ktorí mi poslali blahoželanie. Nech sa tieto žičenia naplnia v Božej vôli a každému chcem odpovedať svojím požehnaním, svojou vďačnosťou a spoločenstvom.“[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021