Expozícia IKONY v Žiline otvorila výstavu Tajomná tvár Ježiša Krista

TK KBS, jma, ml; pz | 07. 09. 2020 15:04Žilina 7. septembra (TK KBS) Expozícia IKONY v budove spoločnosti Hour v Žiline otvorila novú výstavu s názvom "Tajomná tvár Ježiša Krista". Potrvá do marca 2022. Návštevníci galérie majú unikátnu možnosť vidieť súbor originálnych starodávnych ikon z rozličných kútov sveta, napríklad Ruska, Grécka, Albánska či Rumunska, ktorých ústrednou témou sú rozličné, známe i menej známe, biblické výjavy.

Galériu je možné nájsť na Ulici Milana Rastislava Štefánika 33 v Žiline. Otváracie hodiny pre verejnosť sú počas pracovných dní, od utorka do piatku od 13:00 do 17:00. Vstup je zdarma. Viac o Expozícii a vystavených ikonách sa môžu záujemcovia dozvedieť na stránkach www.ikony.hour.sk a https://www.facebook.com/ikony.hour.sk/.

V Žiline má stála expozícia ikon svoje mieste už päť rokov. Desiatky sakrálnych obrazov s postavami svätých si za ten čas pozreli stovky návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj z ďalekého Ruska či z Ameriky. Viac o ich histórii či duchovnom odkaze sa môžu návštevníci dozvedieť z pravidelných prednášok. 

Zilina, ikony, vystava, plagat

TK KBS informoval Jozef Matula[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021