Do 15. septembra sa dá prihlásiť na Univerzitu tretieho veku v Bratislave

TK KBS, tu, ml; pz | 07. 09. 2020 09:47Bratislava 7. septembra (TK KBS) Chcete študovať Božie slovo či sviatosti? Do 15. septembra 2020 sa môžete prihlásiť na Univerzitu tretieho veku na Teologickej fakulte v Bratislave. Uchádzači si môžu vybrať z trojročných základných vzdelávacích programov, ktorými sú Božie slovo – vierouka, liturgia a sviatosti – aktuálny problém teológie a napokon cirkevné dejiny a morálna teológia.

"Ak vás zaujala možnosť študovať na Univerzite tretieho veku Teologickej fakulty Trnavskej univerzity, máte viac ako 40 rokov a ukončené aspoň stredoškolské vzdelanie s maturitou, neváhajte sa prihlásiť do 15. septembra 2020 prostredníctvom prihlášky, ktorú nájdete na webstránke UTV," avizuje univerzita.

K dispozícii sú aj viaceré špecializácie, napríklad duchovné cvičenia, cirkevní otcovia, vybrané kapitoly cirkevného práva, mystika alebo úvod do kresťanskej filozofie. Na výber nechýbajú ani židovsko-kresťanské štúdiá, ktoré sa realizujú v rámci niekoľkoročného projektu Otvárame dvere. Je to spoločné dielo Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave a Židovského kultúrneho inštitútu.

„Máme spoločné hebrejské spisy, ktoré nazývame Starý zákon. Čítame ich inou optikou, my ich ako kresťania čítame cez smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, ale úcta a láska k týmto svätým textom je nám spoločná,“ hovorí prorektor Trnavskej univerzity profesor Miloš Lichner SJ. „V centre jezuitskej spirituality je snaha o dialóg a som rád, že som našiel ľudí, ktorí radi vstupujú do dialógu.“

- - -

Informácie Univerzite tretieho veku na teológii v Bratislave

Dĺžka základného štúdia sú 3 roky a špecializácie podľa zvoleného vzdelávacieho programu 1-3 roky. Vyučovanie prebieha formou prednášok spravidla 10-krát za semester vždy popoludní pravidelne v tom istom čase. Prednášky pre študentov UTV v maďarskom jazyku sú v sobotu. Prednášky začínajú začiatkom októbra v zimnom semestri a v marci v letnom semestri. Po ukončení termínu podávania prihlášok bude študentovi zaslaná pozvánka na zápis a prvú prednášku. Zápis je v októbri v termínoch podľa jednotlivých odborov. Študent môže štúdium kedykoľvek prerušiť alebo ukončiť, nie je podmienkou absolvovať celé 3-ročné štúdium. Po ukončení štúdia univerzita vydá osvedčenie o absolvovaní štúdia na UTV. 

"V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať koordinátorku UTV v Bratislave Miroslavu Fabiánovú. Pokiaľ máte záujem študovať priamo v Trnave, vyberte si zo širokej ponuky Univerzity tretieho veku TU," dodáva na svojej stránke Trnavská univerzita.

TK KBS informoval Matúš Demko[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021