Pápežská nadácia ACN pozýva k modlitbe a pôstu za Libanon

TK KBS, acn, rp; rp | 04. 09. 2020 16:22Bratislava 4. septembra (TK KBS) Pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi odpovedá na výzvu Svätého Otca Františka a preto dnes pozýva k modlitbe a pôstu za ťažko skúšaný Libanon, predovšetkým za obete tragického výbuchu v Bejrúte.

Svätý Otec povedal: "Počas viac než sto rokov bol Libanon krajinou nádeje. Aj počas tých najtemnejších období svojich dejín si Libanončania uchovali svoju vieru v Boha a preukázali schopnosť urobiť zo svojej zeme miesto tolerancie, úcty a spolužitia, jedinečného v tomto regióne. Hlboko pravdivé je tvrdenie, že Libanon predstavuje oveľa viac než len akýsi štát: Libanon je posolstvom slobody, je príkladom pluralizmu ako pre Východ, tak aj pre Západ. Pre dobro samotnej krajiny, ale aj sveta, nemôžeme dovoliť, aby sa toto dedičstvo stratilo."

V Libanone žijú ľudia už dlhú dobu v ekonomických ťažkostiach, v krajine sa nachádza približne 1,5 milióna utečencov zo Sýrie a teraz sa na ulici ocitlo asi 300 tisíc ľudí. Zničené boli domovy, kostoly, nemocnice, infraštruktúra. Nadácia za dva týždne vyzbierala približne 100 tisíc eur a zabezpečila potravinové balíčky pre viac ako 2 000 rodín. Potravinové balíčky boli doručené a za pomoci spolupracovníkov nadácie stále prebieha ich distribúcia rodinám a núdznym ľuďom.

Nadácia ďakuje darcom za štedrosť. "Len vďaka štedrosti a obetavosti Vás - našich dobrodincov - môžu rodiny v Bejrúte zažiť stretnutie s Božou útechou, ktorá sa prejavuje v konkrétnych skutkoch lásky a dobroty. Stali ste sa tak nástrojom Božej prozreteľnosti a pripodobnili ste sa chudobnej vdove z evanjelia, o ktorej Ježiš povedal, že dala všetko, čo mala. Každý deň sa preto za Vás modlíme a vyprosujeme Vám hojnosť Božích milostí. Pamätajte na to," uviedol Miroslav Dzurech,riaditeľ ACN Slovensko.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021