V košickej farnosti začali školský rok požehnaním školských tašiek

TK KBS, jmi, ml; pz | 04. 09. 2020 08:20Košice 4. septembra (TK KBS) Farnosť Božieho milosrdenstva pozvala prvý deň školského roka žiakov na slávnostné Veni Sancte. Počas svätej omše im kaplán farnosti Radoslav Gönci požehnal tašky, v ktorých budú nosiť všetko do školy.

"Na základe myšlienky - Bez Božieho požehnania, márne naše namáhania - sme sa rozhodli pozvať deti na prvú detskú svätú omšu v tomto školskom roku a spoločne vzývať Ducha Svätého a prosiť požehnanie za tieto deti. Aby cítili počas školského roka, že v tom nie sú sami, že je tu Pán Ježiš, ktorý im pomáha, opatruje a chráni," uviedol kaplán Gönci.

Počas homílie deťom poukázal na príbeh Maťka a ocka, ktorý sa pokúsil trikrát vziať do ruky vázu a stále vravel, že nevládze a nemá síl. Otec sa spýtal syna naozaj si využil všetku silu, ktorú mohol využiť. Otec ho napomenul, že nevyužil, lebo ho nepoprosil, aby mu pomohol vziať vázu. Povzbudil ich aj k tomu, aby sa nebáli zdolávať školské ťažkosti a aby radi prichádzali na detské sväté omše.

Na slávnosť neprišli iba žiaci, ale aj ich učitelia a rodičia. Žiaci sľúbili rodičom, učiteľom aj kaplánovi, že v ich v "požehnanej taške" budú nosiť samé dobré známky.

TK KBS informovala Janka Mičkaninová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021