Kežmarskí veriaci si cez víkend vypočujú list svojho duchovného otca

TK KBS, ftr, ml; pz | 04. 09. 2020 07:27Kežmarok 4. septembra (TK KBS) Pri príležitosti nového školského roka a blížiacej sa farskej odpustovej slávnosti Povýšenia svätého Kríža sa veriacim v Kežmarku v nedeľu 6. septembra prihovorí farár a dekan František Trstenský osobitným listom duchovného otca farnosti. Jeho list sa bude čítať na všetkých svätých omšiach vo farskom kostole – Bazilike minor svätého Kríža ako aj vo filiálnych chrámoch.

Obsah listu je zameraný na tri témy: rodina, modlitba a nedeľa. Rodiny vyzýva, aby boli prvou školou viery a kresťanskej výchovy. „Milé rodiny, vy ste domácou cirkvou. Postupne učte vaše deti základné modlitby, učte ich prikázania Desatora, veďte ich k účasti na svätej omši, prežívajte nábožne doma jednotlivé obdobia cirkevného roka (Advent, Vianoce, Pôst), rozprávajte sa s vašimi deťmi o viere.“

Pri modlitbe sa František Trstenský zameriava predovšetkým na posvätný ruženec: „Stačí hoci aj jeden desiatok denne, čo zaberie 4-5 minút. Verte v silu pravidelnej modlitby, dokáže zázraky. Zvlášť vy, milé rodiny, pamätajte: »Rodina, ktorá sa modlí spolu, ostáva spolu,«“ povzbudzuje kežmarský farár a dekan.

Napokon pri téme nedele vyzval svojich farníkov, aby si dali dva podstatné záväzky: 1. Nevynechať bezdôvodne nedeľnú svätú omšu; 2. V nedeľu nenakupovať a neznesvätiť Pánov deň nepotrebnou prácou.

Celé znenie listu kežmarského dekana bude zverejnené na webstránke kežmarskej farnosti www.fara-kezmarok.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021