Fórum kresťanských inštitúcii pozýva na semináre "Zdravá záhrada"

TK KBS, bza, ml; pz | 03. 09. 2020 13:35Bratislava 3. septembra (TK KBS) Fórum kresťanských inštitúcií v rámci svojej iniciatívy Kresťan na vidieku pripravuje pre priaznivcov vidieka ďalšiu sériu obľúbených seminárov "Zdravá záhrada".

Budú sa konať v októbri na dvoch miestach - v Poprade a v Abelande pri Lozorne. Pôjde o dve na seba nadväzujúce víkendové podujatia. Semináre sú inšpirované encyklikou pápeža Františka Laudato si´ a účastníci budú mať možnosť spoznať vzťahy medzi živými tvormi, vodou a pôdou vo svojej záhrade. Na seminári sa dozvedia aj to, ako je možné žiť ekologicky, udržateľne a zároveň radostne. Sú určené pre kresťanov, ktorí žijú na vidieku a tiež pre mladých, ktorí sa túžia presťahovať na vidiek.

"Na stretnutiach budete mať možnosť oboznámiť sa s iniciatívnou Kresťan na vidieku, spoznať nových podobne zmýšľajúcich ľudí, zažiť hodnotu priateľského spoločenstva, no najmä získať vedomosti o permakultúre a s ňou súvisiace zručnosti. Lektori dúfajú, že sa im podarí pomôcť naučiť sa uvažovať permakultúrne v každodennom živote, čo je najťažšie, ale aj najdôležitejšie, keď chceme žiť život viac v súlade s prírodou. Prihlasovanie na semináre je už spustené. Viac informácií získate na našej stránke www.krestannavidieku.sk, kde sa môžete hneď aj prihlásiť," informovala Bernadeta Zacherová.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024