V Košiciach slávili výročie konsekrácie svätyne Božieho milosrdenstva

TK KBS, jpa; ml | 02. 09. 2020 08:32Košice 2. septembra (TK KBS) V Košiciach slávili prvý septembrový deň ôsme výročie konsekrácie svätyne Božieho milosrdenstva. Slávnostnej svätej omši, ktorú priniesla naživo TV LUX, predsedal nový dekan dekanátu Košice - stred Allan Tomáš.

"Prichádzame na toto miesto, aby sme sa s ním stretávali a odtiaľ, aby sme ho pozvali do našich sŕdc a domovov. On nás tu čaká, aby sme tu prichádzali každú nedeľu aj sviatok, ale aj vo všedné dni. Tento Boží stánok, ktorý je vytvorený vašimi rukami a obetami je srdcom tohto sídliska. Tu je to miesto, kde nás Ježiš pozýva a vraví: Poďte ku mne všetci!," uviedol dekan Tomáš.

Kostol Božieho milosrdenstva v Košiciach - KVP bol konsekrovaný 1. septembra 2012. Neskôr bol povýšený na svätyňu Božieho milosrdenstva. Vo farnosti sa veriaci stretávajú nielen pri svätých omšiach, ale aj pri rozličných spoločných aktivitách. Každý deň sa v tejto svätyni modlia veriaci aj Korunku Božieho milosrdenstva. Súčasťou osláv bol aj farský deň.

„Sme vďační za farnosť ako za spoločenstvo veriacich, lebo farnosť to nie sme len my kňazi, ale farnosť sme špeciálnym spôsobom rodina veriacich, ktorí sme na rôznej úrovni. (...) Farský deň znamená, že chceme osláviť farnosť, ako spoločenstvo aj trochu inak, ako liturgicky," hovorí miestny farár Peter Sykora.

„Tento farský deň je takou radostnou udalosťou. Každý rok tu v tento náš sviatok pripravujeme guľáš pre našu farnosť Božieho milosrdenstva. Veľmi sa tešíme z každého jedného človeka, ktorý k nám príde. Sme tu taká jedna veľká rodina, ktorá si navzájom pomáha," uviedol člen farskej rady Milan Hovanec

TK KBS informovala Janka Pavelová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021