V Bazilike sv. Emeráma otvoria výstavu "Ján Pavol II. a Slovensko"

TK KBS, tu; ml | 02. 09. 2020 16:20Nitra 2. septembra (TK KBS) Pri príležitosti Roka sv. Jána Pavla II. a 100. výročia jeho narodenia, Veľvyslanectvo Poľskej republiky na Slovensku v spolupráci s Nitrianskym biskupstvom inštalovali v priestoroch katedrály – Baziliky sv. Emeráma na Nitrianskom hrade tematickú výstavu pod názvom „Ján Pavol II. a Slovensko".

Slávnostná vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 3. septembra 2020 o 16:00 za účasti predstaviteľov Poľského veľvyslanectva na Slovensku, ako aj Nitrianskeho biskupstva. Výstava v katedrále – Bazilike sv. Emeráma bude sprístupnená pre verejnosť do 21. septembra 2020. Výstava mapuje vzťahy pápeža so Slovenskom. Autorkou výstavy je prof. Emília Hrabovec, prodekanka pre medzinárodné vzťahy RKCMBF UK v Bratislave.

Výstava sa koná pod záštitou Mons. Stanislava Zvolenského, bratislavského arcibiskupa metropolitu, Mons. Mareka Jędraszewského, krakovského arcibiskupa metropolitu, Mons. Viliama Judáka, nitrianskeho diecézneho biskupa a Mareka Hattasa, primátora mesta Nitra.

Nitra, Jan Pavol II., vystava

TK KBS informoval Tibor Ujlacký[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021