U vincentiek na nitrianskej Šindolke bola duchovná obnova dievčat

TK KBS, tu; ml | 01. 09. 2020 15:26Nitra 1. septembra (TK KBS) V dňoch 28. – 30. augusta sa 16 mladých dievčat z rozličných kútov Slovenska zúčastnilo na duchovnej obnovy, ktorá sa konala v Provinciálnom dome sestier Vincentiek na nitrianskej Šindolke. Obnovu viedol  diecézny kňaz Andrej Filin, ktorý je poverený pastoračnou starostlivosťou o mládež v Nitrianskej diecéze.

Téma obnovy mala názov „Hory a údolia duchovného života“. Exercitátor sa pomocou obrazov súvisiacich s prípravou a následným zdolávaním hôr snažil poukázať na paralely prítomné aj v bežnom a duchovnom živote každého človeka, mladé dievčatá nevynímajúc. „Príprava na cestu“, „Výber cesty“, „Vykročenie“, „Zastavenie“, „Konečne na vrchole“, „Zostup do údolia“, či „Život v údolí“ boli názvy jednotlivých podtém duchovnej obnovy, ktoré ľahšie pomáhali pochopiť celkovú tému účastníčkam obnovy.

Súčasťou programu popri prednáškach a uvažovaniach boli samozrejme sväté omše, vysluhovanie sviatosti zmierenia, či možnosť duchovných rozhovorov, adorácia, spoločné modlitby i čas na osobnú modlitbu a rozjímanie. Sobotňajšie popoludnie účastníčkam spestril spoločný výstup na vrch Zobor, aby aj cez takúto symbolickú praktickú skúsenosť lepšie pochopili jednotlivé obrazy načrtnuté v zamysleniach. V závere duchovnej obnovy účastníčky vyjadrili vďaku za tento vzácny čas, ktorý mohli prežiť v tichosti a v Pánovej prítomnosti pred blížiacim sa začiatkom školského či akademického roka.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021