Hľadajúci životné povolanie spoločne putovali na Skalku pri Trenčíne

TK KBS, tu; ml | 01. 09. 2020 15:05Trenčín 1. septembra (TK KBS) V sobotu 29. augusta 2020 bolo na Skalke pri Trenčíne rušno. Počas dňa sa tam vystriedalo niekoľko pútí. Ako prví prišli účastnící 5. ročníka Angelus púte hľadajúcich. Päťdesiat mladých ľudí z celého Slovenska počas celodenného programu navštívilo najskôr Kláštor na Veľkej Skalke. Rozjímanie nad charizmami života Sv. Andreja Svorada a sv. Benedikta, púť pútnickým chodníkom až k Diecéznej svätyni na Malej Skalke a ďalší duchovný program bol zameraný na rozlišovanie Božej vôle v otázke životného povolanie.

Vrcholom púte bolo slávenie svätej omše, počas ktorej hlavný celebrant  P.  Ján Macej OFMCap prítomných povzbudil žiť svoje povolanie k svätosti už teraz, bez ohľadu na to, či už vykročili na cestu konkrétneho manželského, alebo zasväteného životného stavu. Pútnikov sprevádzali a službou rozhovoru slúžili aj rehoľné sestry z Kongregácie milosrdných sestier Svätého kríža a Školské sestry sv. Františka. Pútnický dom pri Diecéznej svätyni na Skalke účastníkom poskytol prijatie a zázemie.

Púť piaty rok organizovalo Spoločenstvo Angelus, modlitbová sieť spájajúca mladých, hľadajúcich svoje povolanie, a modlitbových patrónov, medzi ktorými sú manželia i zasvätení. Viac informácií o spoločenstve a link na prihlášku pre nových členov je možné nájsť na www.angelus.sk.

Okrem nich si Skalku za cieľ svojho putovania zvolili aj členovia spoločenstva Communione et liberatione z Bratislavy a ostatných kútov Slovenska. Tí mali v programe svätú omšu, ktorú pre nich celebroval  rektor Diecéznej svätyne Peter Beňo, ale aj čas na spoločnú modlitbu a spevy, aby posilnili svoje spoločenstvo, keďže sa stretli po dlhšom čase. Zavítali aj na Veľkú Skalku, kde sa zoznámili s históriou tohto miesta. V popoludňajších hodinách priputovali aj účastnici pútnického zájazdu TV LUX, ktorí v týchto dňoch navštevujú mnohé pútnické miesta Slovenska a neobišli ani Skalku pri Trenčíne.

Život na Skalke a iných pútnických miestach svedčí o tom, že ľudia aj dnes hľadajú miesta, kde môžu duchovne načerpať.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021