Vyšlo pokračovanie edície kalendára s myšlienkami z exhortácie pápeža

TK KBS, jda; ml | 21. 07. 2020 09:23Bratislava 20. júla (TK KBS) V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže pripravil pokračovanie limitovanej edície kalendára s myšlienkami z posynodálnej apoštolskej exhortácie pápeža Františka Christus vivit (Kristus žije). Podobne, ako prvá časť, ktorá vyšla v januári, aj tento je rozdelený na dve časti. Obsahuje ďalšie citáty z exhortácie a výzvy k mesačným témam. Nechýba pútavé grafické spracovanie a originálne fotografie, ktoré nie sú len anonymné tváre z internetu. Objednať sa dá TU.

"Milý priateľ/priateľka, tešíme sa veľkému záujmu o náš kalendár Christus Vivit. Ako sme sľúbili, po pol roku ti prinášame jeho druhú časť. Ak máš aj prvú časť, určite už vieš aké posolstvo nesie. Ak ho však vidíš prvýkrát, vedz, že je viac ako „len“ kalendárom s peknými myšlienkami. Je to nový spôsob, ako prečítať pápežskú encykliku Christus Vivit a zároveň cesta, ktorá ti pomôže prežiť naplno, že Kristus žije," prihovára sa v sprievodnom liste autorský tím inštitútu, ktorý kalendár vytvoril.


Posynodálna apoštolska exhortácia Christus vivit (Kristus žije) vznikla po synode o „mladých, viere a rozlišovaní povolania“. Pozostáva z viacerých kapitol a obsahuje 299 článkov. Slovenský preklad vydal Spolok sv. Vojtecha. V slovenskom preklade je k dispozícii aj na stránke KBS. [naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021