Kardinál Parolin navštívi francúzske pútnické miesta Ars a Lurdy

TK KBS, RV zk; pz | 10. 07. 2020 19:28Vatikán 10. júla (RV) Kardinál Pietro Parolin v auguste navštívi pútnické miesta Ars a Lurdy. Francúzsko bude prvou krajinou, do ktorej vatikánsky štátny sekretár vycestuje od vypuknutia pandémie COVID-19.

Na sviatok sv. Jána Máriu Vianneyho 4. augusta bude kardinál Parolin v Arse predsedať svätej omši v miestnom sanktuáriu. Popoludní vystúpi na konferencii s témou „Pápež František a kňazi, na ceste s Božím ľudom“.

V ten istý deň kardinál Parolin inauguruje prechádzkovú trasu nesúcu meno konžského kardinála Emile Biayendu, ktorý sa do Arsu pravidelne chodieval prehĺbiť v spiritualite patróna kňazov. Niekdajší arcibiskup Brazzaville zomrel v roku 1977, proces jeho blahorečenia napreduje.

Do Lúrd zavíta kardinál Parolin ako štátny sekretár už po tretíkrát. Svätá omša, ktorej bude v pútnickej svätyni predsedať na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta, bude súčasťou 147. národnej púte. Tá bude tentokrát kvôli zdravotným opatreniam prebiehať bez účasti chorých.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021