Vďaka internetu ožije najväčší gospelový open-air festival v strednej Európe

TK KBS, kld, ml; pz | 05. 06. 2020 11:39Trnava 5. júna (TK KBS) Festival Lumen 2020 sa napriek obmedzeniam týkajúcich sa Covid-19 uskutoční. Organizátori rozhodli, že bude realizovaný náhradný program.

Tento rok účastníci nezažijú nezabudnuteľnú atmosféru na námestí v Trnave. Festival Lumen sa presunie do online sféry. V spolupráci s Oratko Online bola zverejnená výzva, ktorá ponúka možnosť zaspomínať si na minulé roky. Do minulosti sa bude možné vrátiť prostredníctvom fotografií a koncertov, napríklad cez koncert Newsboys, ktorý sa v roku 2012 neodohral kvôli silnej búrke. Chlapcov bolo možné vidieť i vo filme Boh nie je mŕtvy avšak kvalitu svojich piesní potvrdili už na festivale Lumen 2011.

Ďalej bude možné vidieť kapelu Leeland, ktorá má nahratých päť albumov a odohraných nespočetné množstvo koncertov či minuloročný headliner Hillsong zo Sydney v Austrálii. V spolupráci s Trnavským rádiom budú aj odvysielané koncerty slovenskej speváčky Simi Martausovej a Bystrík banda, ktorí sa už niekoľko rokov venujú prerábaniu ľudových piesní.

"Kedže chceme byť zodpovední jeden voči druhému, nemôžeme sa stretnúť na námestí. Ale stále sa držíme tohtoročnej myšlienky not alone. Všetko čo Vás čaká bude prepojením súčasnosti a spomienok na festival," hovorí jedna z členiek hlavného organizačného tímu.

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi a ich vzájomnom spoznaní sa, ale aj o priamom kontakte človeka samotného s Ježišom Kristom. Búra stereotypné predstavy o kresťanstve a snaží sa budovať nové. Festival je okrem príťažlivých hudobných tónov plný umenia, pútavých workshopov a modlitby.

Tento projekt je primárne orientovaný na mladého človeka, ale pozýva všetkých, ktorí sa chcú nielen zabaviť, ale aj chytiť Boha za ruku a spolu s ním kráčať ďalej.

TK KBS informovala Klaudia Drdúlová [naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024