Charita pomáha obetiam koronavírusu i cyklónu v Indii a Bangladéši

TK KBS, rv cz, jag, ml; pz | 27. 05. 2020 13:23India/Bangladéš 27. mája (RV) Stovky zaplavených obcí, spustošené pozemky a tisíce zničených domov. Taká je smutná bilancia cyklónu Amphan, ktorý v polovici minulého týždňa zasiahol Indiu a Bangladéš a doteraz si vyžiadal desiatky ľudských životov.

V Bangladéši bolo podľa správ z minulého týždňa evakuovaných viac než dva a pol milióna obyvateľov. Ďalších 3,3 milióna ľudí bolo bez elektrického prúdu. Odľahlé časti krajiny sa tak ocitli v izolácii a vyvrátené stromy znemožnili príchod záchranárov. Cyklón tiež zničil niekoľko katolíckych obcí, informoval agentúru AsiaNews biskup diecézy Khulaná, tretieho najväčšieho bangladéšskeho mesta. "Obávam sa, že zasiahol najmä v blízkosti pralesu Subdarban, kde žije asi tritisíc katolíkov," uviedol Mons. James Romen Boiragi. "Farnosť Barodal bola našťastie zničená len čiastočne. Vysídlenci boli ubytovaní v kostoloch, školách a ubytovniach. V tejto chvíli nemám správy o úmrtiach v týchto oblastiach."

Výpadok elektrického prúdu samozrejme sťažuje spojenie s viacerými farnosťami, avšak katolícke inštitúcie sa dali do práce na pomoc najpotrebnejším. "Kvôli koronavírusu sme poskytli pomoc 1700 katolíckym veriacim," informuje biskup Boiragi, "a teraz pomôžeme tiež tým, ktorí trpia v dôsledku cyklónu Amphan". Bangladéšska Charita evakuovala vyše 40-tisíc osôb, poskytla im prístrešie a potraviny.

-

Snímka: Ilustračná[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021