Po dvoch mesiacoch otvoria Baziliku Božieho hrobu v Jeruzaleme

TK KBS, ekai, ml; pz | 22. 05. 2020 13:10Jeruzalem 22. mája (E-kai) V nedeľu 24. mája sa po dvoch mesiacoch otvorí Bazilika Božieho hrobu v Jeruzaleme. Informoval o tom strážca kľúčov tohto najdôležitejšieho chrámu kresťanského sveta Adeeba Jawada Joudeha Alhusseiniho. Vo vnútri baziliky nesmie byť súčasne viac ako 50 ľudí, ktorí nosia ochranné masky a dodržiavajú zásady spoločenskej vzdialenosti v súlade s usmerneniami izraelského ministerstva zdravotníctva.

Podľa talianskej agentúry SIR sa od cirkví, ktoré majú baziliku v správe (katolícka, pravoslávna a arménska), očakáva vyhlásenie k tejto záležitosti. Alhusseini zatiaľ povedal, že „cirkvi privítali oznámenie“ o otvorení baziliky, pričom si uvedomujú, že každý z nich bude musieť dohliadať na dodržiavanie bezpečnostného protokolu na ochranu pútnikov.

Izraelská polícia 24. marca uzavrela Baziliku Svätého hrobu, aby sa zabránilo šíreniu pandémie koronavírusov. Počas Svätého týždňa a Veľkej noci sa liturgie slávili prvýkrát v súkromí a veriaci sa na nich mohli zúčastňovať iba prostredníctvom internetového vysielania.

Doteraz bolo v Izraeli infikovaných koronavírusom 16 670 ľudí, z ktorých 279 zomrelo.

Zdroj: E-kai[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022