Podporou našich médií umožníme ich rozvoj, odkázal arcibiskup Bober

TK KBS, bbo; ml | 17. 05. 2020 18:05Bratislava/Košice 17. mája (TK KBS) Prejavom vďaky a podpory našim médiám umožníme nielen ich ďalší rozvoj, ale posilníme aj našu slobodu v komunikovaní pravdy, dobra a krásy. Pred 54. svetovým dňom spoločenských komunikačných prostriedkov, ktorý je spojený s tradičnou zbierkou na katolícke masmédiá na Slovensku, to napísal košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Katolícka cirkev bude tento deň sláviť v siedmu veľkonočnú nedeľu, tohto roku to bude o týždeň - 24. mája 2020.

"Drahí bratia a sestry! Uplynulé dva mesiace sme sa nemohli stretávať pri slávení Eucharistie v našich kostoloch. Boli sme doslova odkázaní na prenosy bohoslužieb cez médiá. Chcem poďakovať všetkým kňazom, ktorí nerezignovali a cez sociálne siete streemovali sväté omše, pobožnosti a duchovné inšpirácie," uvádza sa v ozname, ktorý sa dnes čítal v kostoloch Košickej arcidiecézy.

"Moja vďačnosť patrí aj verejnoprávnemu Rozhlasu a televízií za priame prenosy. Osobitne ďakujem našim katolíckym médiám Rádiu Lumen a Televízii Lux za ich prácu, ktorú vykonávali s veľkým nasadením a vytrvalosťou, a to nielen pri online prenosoch liturgických slávení," pokračoval ďalej arcibiskup Bober.

"Ďakujem im za ich službu počas uplynulých mesiacov pandémie. Na budúci týždeň je siedma veľkonočná nedeľa, kedy sa už tradične venujeme podpore našich katolíckych médií. Prejavom vďaky a podpory našim médiám umožníme nielen ich ďalší rozvoj, ale posilníme aj našu slobodu v komunikovaní pravdy, dobra a krásy. Za pomoc pre naše katolícke médiá vám už vopred ďakujem," dodal.

Konferencia biskupov Slovenska vlani podporila zo zbierky na katolícke médiá projekty za vyše 240 tisíc eur. Ide o výnos z pravidelnej zbierky na katolícke médiá, ktorá sa koná každý rok počas 7. veľkonočnej nedele v katolíckych farnostiach na celom Slovensku. Finančnú podporu získajú na základe štatútu zbierky Televízia Lux (50 percent), Rádio Lumen (20 percent) a Tlačová kancelária KBS (10 percent). Ďalších dvadsať percent výnosu zbierky bolo použitých pre projekty, ktoré sa prihlásili do súťaže o mediálne granty KBS.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024