V modlitbe za ľudstvo sa u nás zjednotili aj predstavitelia iných cirkví

TK KBS, tk, zid, ecav, ml; pz | 15. 05. 2020 08:05Bratislava 15. mája (TK KBS) K celosvetovej modlitbe za ľudstvo sa u nás pridali nielen katolíci, ale aj predstavitelia iných cirkví. Za Katolícku cirkev pozval k iniciatíve predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Osobitné pozvanie adresovala svojim členom Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku (ECAV), ktorá je zároveň členom Svetového luteránskeho zväzu. "Bratia a sestry, modlime sa ako kresťania za ľudí z celého sveta a zároveň neustávajme v pomoci a podporovaní všetkých zdravotníkov," vyzval na webstránke generálny biskup ECAV Ivan Eľko.

K výzve sa pripojil aj Ústredný zväz židovských náboženských obcí na Slovensku. "Koronavírus nepozná ani hranice, ani vierovyznanie, je to náš spoločný problém a ľudstvo sa musí spolu modliť k Bohu, aby sa pandémia skončila," povedal k iniciatíve vo videu na sociálnej sieti zväzu rabín Misha Kapustin.

Ku dňu modlitby, pôstu a dobročinnosti na vyprosovanie prekonania pandémie a jej následkov vyzval Výbor pre realizáciu Dokumentu o ľudskom bratstve z Abú Zabí. Zo strany Katolíckej cirkvi iniciatívu podporila Pápežská rada pre medzináboženský dialóg i osobne Svätý Otec František. K výzve sa podobne pripojili i kresťania iných vyznaní, Konštantínopolský ekumenický patriarchát, Svetová rada cirkví, Svetový luteránsky zväz, Svetové spoločenstvo reformovaných cirkví a ďalší.

-

Poznámka: S využitím správy Vatikánskeho rozhlasu[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022