Depaul Slovensko pomáha ľuďom bez domova, aktuálne hľadá uteráky

TK KBS, rl, phu; ml | 12. 05. 2020 13:24Bratislava 12. mája (TK KBS/Rádio LUMEN) Koronakríza je ťažkým obdobím aj pre ľudí na ulici. Bezdomovcom v Bratislave pomáha aj nezisková organizácia Depaul Slovensko, ktorá prevádzkuje v hlavnom meste aj jedinú nízkoprahovú nocľaháreň. Podľa riaditeľa organizácie dokázali ľuďom na ulici v tomto ťažkom čase pomôcť vďaka štedrosti a vnímavosti darcov.

Depaul však aj naďalej potrebuje pomoc a momentálne organizácii chýbajú v nocľahárni najmä uteráky. „Pre ľudí bez domova sa ten boj v podstate ešte stále nekončí. Stratili prácu, mnohí z nich prišli o akýkoľvek príjem," hovorí riaditeľ neziskovej organizácie Depaul Slovensko Jozef Kákoš. Vysvetľuje, že počas epidémie aj organizácia Depaul hľadala nové spôsoby pomoci ľuďom tak, aby ich pracovníci neboli vystavení zbytočnému riziku nákazy. „My ešte stále stále hľadáme spôsob ako tú službu poskytovať bezpečnejšie, aby sme sa aj pripravili na prípadnú hrozbu ďalšej vlny."


„Riaditeľ organizácie Depaul Jozef Kákoš hovorí, že aj v nocľahárni svätého Vincenta Depaul museli prijať viacero opatrení. Ľudia, ktorí tam prespávali, mali napríklad rúška či rozšírili rozostupy medzi posteľami. „Človeka, ktorý mal zdravotné problémy, sa nám vžd podarilo dostať na testovanie. Všetci ľudia, ktorí boli u nás testovaní, boli negatívni," uviedol. Riaditeľ Depaul Slovensko je vďačný za pomoc ľudí, no dodáva, že pomoc stále potrebujú. Momentálne je pre nich veľkým problémom nedostatok uterákov v nocľahárni.


Ľudia môžu priniesť uteráky do nocľahárne svätého Vincenta Depaul na Ivanskú cestu 32 do Bratislavy osobne alebo poslať poštou.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024