Na Deň rodiny bude naživo svätá omša z národnej baziliky v Šaštíne

TK KBS, mva; ml | 11. 05. 2020 15:36Bratislava/Šaštín 11. mája (TK KBS) "Darujem ti čas" - to je heslo tohtoročného Dňa rodiny, ktorý oslávime v piatok 15. mája 2020. V tento deň bude o 18:00 svätá omša v národnej svätyni v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Hlavným celebrantom bude riaditeľ Centra pre rodinu Bratislavskej arcidiecézy don Marián Valábek, SDB.

"Situácia sa v tomto čase pandémie koronavírusu vyvinula tak, že naozaj si rodiny mohli v týchto dňoch darovať svoj čas. A preto ich všetky pozývame spoločne ďakovať za tento čas. Pozývame rodiny k sledovaniu a kto môže nech príde aj do Šaštína, aj keď je počet účastníkov vo vnútri baziliky obmedzený," uviedol pre TK KBS Marián Valábek.

Oslavy Dňa rodiny sa na Slovensku konajú od roku 2009, kedy FKI iniciovalo a organizovalo prvý Deň rodiny v Bratislave. V roku 2019 sa podujatie konalo na 34 miestach na Slovensku a zúčastnilo sa ho viac ako 30 tisíc ľudí. Tentokrát sa však pre pandémiu koronavírusu podujatia nekonajú.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021