Biskup Stolárik krátko po tom, ako boli zrušené verejné slávenia za účasti veriacich, vyzval zjednotiť sa v modlitbe k Rožňavskej Panne Márii. Po skončení Deviatnika znova zasvätil Rožňavskú diecézu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. V čase pandémie písal aj duchovné povzbudenia či krížovú cestu. Osobitné listy napísal učiteľom a mladým. V máji pridal mariánsku pobožnosť na máj. Tento mesiac zároveň vedie každý večer mariánsku pobožnosť na balkóne svojho úradu v Rožňave. Tvrdí, že cez túto modlitbu a požehanie sa snaží "tlmočiť osobnú blízkosť a záujem o každého človeka. Prázdne Námestie baníkov v Rožňave sa stalo zhromaždiskom všetkého, čím v týchto náročných časoch žila diecéza. Ďakujem aj všetkým veriacim a ľuďom dobrej vôle, ktorí reagovali na túto iniciatívu, a tak potvrdzovali, že ani nás – svojich pastierov nenechávajú osamotených, ale sme všetci duchovne zjednotení. Možno práve v tejto situácii sa naše puto ešte väčšmi posilnilo," uviedol biskup Stolárik.
Po tom, ako boli bohoslužby s veriacimi za prísnych opatrení povolení, odporúča rešpektovať stanovené pravidlá a vhodne ich uplatniť na konkrétnom mieste v konkrétnej situácii. "Znova je dôležité ohlasovať obnovenú nádej Zmŕtvychvstalého Krista, ktorý zvíťazil nad smrťou a pomôže nám prekonať aj túto životnú skúšku. Skúsenosť pandémie koronavírusu nám jasne potvrdila skutočnosť, že my ľudia nemáme všetko v rukách. Viem, že niektorých to neosloví, niektorí sa začnú utiekať k mágii, ale ako veľmi veľa môžeme získať aj z tejto situácie, keď sa ešte viac privinieme k Bohu a posilníme svoju dôveru v jeho pomoc a ochranu, zvlášť na príhovor Panny Márie a sv. Jozefa. Mohli sme v sebe obnoviť a posilniť takmer vyprchanú úctu k Rožňavskej Panne Márii, ktorá pred 310 rokmi napokon ochránila Rožňavu od väčšieho nešťastia morovej epidémie," uviedol v rozhovore rožňavský biskup Stanislav Stolárik.
"V porovnaní s mnohými krajinami, Slovensko obstálo v pandémii koronavírusu pomerne dobre. Vláda to zdôvodňuje včasným zavedením opatrení proti šíreniu koronavírusu, ako veriaci dopĺňame, že všetky tieto snahy boli sprevádzané a požehnávané nespočetnými modlitbami a mnohými duchovnými aktivitami. Dôležité bolo a je jedno i druhé, aby boli chránené ľudské životy. Z tejto skúšky teda vychádza jedno obrovské poučenie: čo to znamená pri ochrane ľudského života, ak sa koná včas a v spolupráci s Bohom. Teda, aj keď nám ide o večný život, aké je múdre, ak sa s výchovou vo viere začína včas a výchova sa neodkladá na neurčito. Čím skôr si dieťa alebo mladý človek osvojí pravidlá, ktoré ho chránia, tým bezpečnejšie bude prechádzať životom a smerovať do neba. V takom prípade bude sviatostný život normálnou súčasťou životného štýlu, a tak aj v náročných skúškach života budú veci zvládnuteľné. Teda opatrenia proti pandémii prišli včas, dodržiavali sme ich a modlili sa, a tak sme uchránili zdravie a životy. To platí aj o duchovnom živote: treba konať zavčasu, dodržiavať Božie normy, žiť aktívne život viery a výsledkom bude náš zdravý a radostný duchovný život. Aktívny duchovný – sviatostný život posilňuje duchovnú imunitu, ktorá je rovnako dôležitá ako telesná imunita, lebo ohrozujúci vírus sa môže vrátiť. Preto nemožno podceňovať ostražitosť a potrebu posilňovania imunity," dodal biskup Stolárik.